ZKS Stal Sanok - strona nieoficjalna

Nasz button

Wymiana buttonami

Jeśli chcesz się wymienić buttonem, umieść któryś z naszych buttonów na własnej stronie i napisz na:

e-mail: wjtsnk@gmail.com

gg: 12240675

Założyciele

Tadeusz Nazarkiewicz

Syn Mikołaja urodzony 26 czerwca 1912 r. w Sanoku Absolwent Gimnazjum Kupieckiego w Sanoku. Pracę rozpoczął w 1927 r . w Fabryce Wagonów w Sanoku jako kopista - rysownik.
Po wojnie 28 września 1944 r. powrócił do Fabryki, awansował do kierownika Biura Kosztów,
Uprawiał sport, szczególnie tenis ziemny. Od początku istnienia klubu marzeniem Jego było założenie sekcji tenisa ziemnego, co nastąpiło w 1948 r. Z Jego inicjatywy wybudowano kort tenisowy obok tzw. Kantyny. Natychmiast wokół Niego skupiło się wielu chłopców i dziewcząt chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Był w jednej osobie zawodnikiem, Kierownikiem Sekcji i trenerem do 1954 r. Obowiązki służbowe nie zezwoliły nadal aktywnie udzielać się w sporcie, ale w pełni służył radą i pomocą licznej rzeszy młodzieży. Niestety śmierć nastąpiła nieoczekiwanie, co było wielką stratą nie tylko dla tenisa ale i całego Klubu. Odznaczony Złotą Odznaką Zrzeszenia Sportowego "STAL". Zginął śmiercią tragiczną w Warszawie 25.08.1955 będąc na delegacji służbowej, pochowany w Sanoku.

Marian Sebastiański

Syn Józefa urodzony 14 sierpnia 1907 r. w Czerniowicach. Ukończył 6 klas Gimnazjum Humanistyczne w Drohobyczu Wyżne. Pracę rozpoczął w 1925 r. w Fabryce Wagonów w Sanoku na stanowisku kopista - rysownik.
Po II wojnie światowej od 1945 r. pracował nadal w Fabryce Wagonów jako księgowy. Długoletni członek Zarządu Klubu, wielki zwolennik sportu piłkarkiego. Przez wiele lat pełnił funkcję skarbnika, a w latach 1964 - 1977 księgowego Klubu. Podejmował wiele inicjatyw dla pozyskania środków finansowych dla Klubu m. in. poprzez organizowanie zabaw na przystani kajakowej nad Sanem czy w Zakładowym Domu Kultury SFA. Mimo przejścia na emeryturę nadal udzielał się w pracach na rzecz Klubu. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrną Odznaką Związku Zawodowego Metalowców.
Zmarł 26.07.1979 r. w Sanoku.

Tadeusz Szczudlik

Syn Piotra urodzony 12 sierpnia 1919 r. w Sanoku.
Pracę rozpoczął w Fabryce Wagonów w 1944 r. jako pracownik fizyczny, brał udział w odbudowie fabryki po zniszczeniach wojennych.
Pracując jednocześnie podjął naukę i zdobywał wykształcenie średnie ekonomiczne.
Awansował zawodowo do stanowiska Zastępcy Kierownika Działu. Gdy w sierpniu 1946 r. na zebraniu Związkowym "Sanowagu" padła myśl o utworzeniu Klubu Sportowego natychmiast włączył się w jego organizowanie. Cały swój wolny czas poświęcił Klubowi a szczególnie sekcji piłki nożnej; będąc jej kierownikiem w początkowym okresie.
W latach późniejszych wieloletni członek zarządu Klubu, następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Odznaką 100 - lecia Sportu Polskiego, Złotą Odznaką Związku Zawodowego Metalowców, zasłużony dla województwa Krośnieńskiego oraz zasłużony dla Miasta Sanoka.
Zmarł 05.05.1995 r.

Antoni Wener

Syn Władysława, urodzony 14 września 1911 r. w Sanoku. Ukończył 4 klasy Gimnazjum imienia Królowej Zofii w Sanoku. Z powodu braku środków finansowych rodziców przerwał naukę w 5 klasie. Od 1926 r. pracował w Fabryce Wagonów w Sanoku, brał udział w odbudowie Fabryki p zniszczeniach wojennych.
Pracując w Fabryce Wagonów awansował do stanowiska kierownika Działu Zbytu.
Od początku istnienia Klubu, członek Zarządu, a następnie przez kilka lat sekretarz Zrządu Klubu. Jego zadaniem w pierwszym okresie istnienia Klubu, było załatwienie dla drużyny piłki nożnej środka transportowego na mecze wyjazdowe.
Do końca swej pracy w "Autosanie" zawsze wierny Klubowi. Odznaczony Złotą Odznaką Związku Zawodowego Metalowców.

Karpaty Krosno 4:1 Orzeł Przeworsk
AMSPN Hetman Zamość 2:1 Izolator Boguchwała
JKS 1909 Jarosław 0:0 Avia Świdnik
Stal Sanok 0:1 Resovia
Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0 Lublinianka Wieniawa Lublin
Sokół Sieniawa 0:1 Polonia Przemyśl
Omega Stary Zamość 0:0 Chełmianka Chełm
Orlęta Radzyń Podlaski 0:1 Stal Kraśnik

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Stal SanokResovia
Stal Sanok 0:1 Resovia
2013-10-05, 15:00:00

Brak aktywnych ankiet.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.